Святий мученик Вікентій воїн Римський


покровитель православних воїнів та допомагє людям
в різних життєвих потребах.
Мученик Вікентій пострадав в м.Римі за царя Деція Трояна у 250 році. Воїн Вікентій був людиною сурового характеру, загартований в боях. Але Божественна Істина покорила та оволоділа його серцем і він приймає святе хрещення. Служачи в армії він приховував свою віру, творив по можливості добро, допомагав обездоленим. Свої отримані гроші він роздавав солдатам, купував землю для бідних ветеранів, допомагав переховуватися соїм братам-християнам, переховував в своєму домі священиків і сам таємно приходив у катакомби для молитви та прийняття Святої Євхаристії. Увесь свій вільний час, особливо нічний, Вікентій проводив у молитві та роздумах, приносячи щире покаяння за своє життя.
У 250 році імператором Децієм був виданий едикт принести жертву традиційним богам та вкусити жертовного м’яса. Відразу розпочалося переслідування вірних, було страчено багато єпископів, священиків та простих вірян.
Як службовець, Вікентій повинен був виконати волю імператора одним з перших, але він відмовився і відразу був заарештований. Почувши про це Децій велів привести Вікентія і вмовляв його принести жертву богам пропонуючи високу нагороду. Вікентій сміливо признав себе християнином.
Розгніваний імператор наказав мучити свого воїна. Його били палками та флагрумами, виривали нігті та зуби, ломали кістки, знімали шкіру з голові, але святий тільки молився, не видаючи ні одного звуку. Палачам здавалося, що вони катують камінь, а не живу людину. Одного разу вночі йому явився Ангел та возвістив, що скоро його душу прийме Господь в обителі Царства Небесного. Наступного дня його знову привели до Деція, який потребував відреченння святого. Але Вікентій осудив його за звіринство, вбивство християн та пророкував Децію скору загибель, як покарання Боже за гоніння на Церкву. Розгніваний імператор наказав стратити мученика – його обезглавили. Чесні останки мученика були взяті християнамм і поклали в катакомбах, де над ними звершувалася Божественна Служба.
На протязі багатьох віків глава мученика Вікентія була бережно хранима благочестивими християнами і передана преосвященному Віктору, єпископу Арцизьському, наміснику Свято-Іллінського монастиря м.Одеси.
По особливому промислу Божому владика Віктор передає чесну главу в дар скиту святої праведної Анни с.Онишківці, звертаючись такими словами: «Вчення Святої Церкви говорить нам, що на місці, де почивають мощі угодника Божого, або часточка його мощей, там святий невидимо перебуває духом своїм. І свідчення цього – чудеса які звершуються перед ковчегами з мощами. Сьогоднішній момент – передача , говорить про те, що в обитель прийдуть не лише мощі святого мученика Вікентія, а він сам невидимо духом прийде і буде захищати, посилати чудеса, зцілення всім, хто з вірою прийде до його чесної глави».
Віднині обитель на джерелі святої Анни та уся Українська земля має особливого молитвенника та ходатая перед престолом Божим. Святий Вікентій являється покровителем воїнів та допомагає людям в різних життєвих нуждах.
Святий мучениче Вікентіє моли Бога за нас!

Похожие записи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *